DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 05 MARCA 2023 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

AD GENTES

1. Dzisiejsza niedziela Ad Gentes jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarnościz Misjonarzami. Uczyńmy osobisty, duchowy wysiłek, wspierając dzieło głoszenia Ewangelii aż po krańce ziemi. Po Mszy św. zbiórka ofiar do puszki na wsparcie dzieł podejmowanych przez polskich misjonarzy.

2.  W środę, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet! Choć to raczej świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin. Polecajmy ich trud oraz życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

3. Spotkanie z rodzicami i uczniami :

klasa 3–środa po mszy w Długopolu Zdroju –godz. 18:00–przygotowanie do pierwszej komunii św.

klasa 8- czwartek –po mszy w Długopolu Zdroju –godz. 18:00- przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

4. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w Ponikwie , za tydzień w Długopolu Zdroju, a za dwa tygodnie w Długopolu Dolnym).

5. Od III NIEDZIELI WIELKIEGO POSTU rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Ojca rekolekcjonistę obejmijmy modlitwą.REKOLEKCJE POPROWADZI -ks. Paweł Janaszkiewicz MS-MISJONARZ-SALETYN z GDAŃSKA- SOBIESZOWA. Plan na stronie internetowej , w kościołach i kaplicy.

6. Wyjazd do kina własnymi środkami transportu na film o św. Józefie pt. „Opiekun” w poniedziałek , 20 marca 2023 r.. Projekcja w Kłodzku o godz. 19:30. Zapisy w tygodniu w zakrystii, telefonicznie i mailowo. Bilet zbiorowy, 14 zł / za osobę.

7. Przypominam, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.

8. Ofiary na kwiaty do Grobu Bożego są już zbierane według dotychczasowego zwyczaju. Dziękuję parafianom składającym ofiarę, za dar serca, za troskę wygląd naszych kościołow i kaplicy, a szczególne podziękowania kieruję do osób, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację.

9. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18:30-19:00 Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

10. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo,a w dni powszednie po mszy św.

Prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, i DOBRE NOWINY – gazeta ewangelizacyjna.

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę czasu duchowej przemiany Wielkiego Postu.

Powtarzajmy często wobec Boga: dobrze,że Tu jesteśmy.

05 marca 2023

II Niedziela Wielkiego Postu 2023