DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 13 MARCA 2022 r.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu, czyli Niedziela Ad Gentes, która jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W wielu miejscach świata ofiarną pracę misyjną podejmują misjonarze duchowni i świeccy. Nie tylko niosą światło Ewangelii, ale także codzienną pomoc. Módlmy się dzisiaj za wszystkich pracujących na misjach, aby doświadczali Bożej pomocy i wsparcia ze strony wspólnoty wierzących. Zbiórka do puszek na misje „Ad gentes”.

2. Dziś przypada także 9. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Módlmy się za następcę Świętego Piotra, aby dla wszystkich był znakiem miłości Boga i wiernie prowadził Owczarnię Chrystusa na spotkanie z Najlepszym Pasterzem.

3. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w Ponikwie , za tydzień w Długopolu Zdroju, a za dwa tygodnie w Długopolu Dolnym )

4. Ogólnopolska zbiórka pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy w naszej parafii wyniosła łącznie: 5 420, 81 zł. Zebrane środki zostały przekazane Episkopatowi Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska.

5. W sobotę, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Święty Józef jest patronem Kościoła powszechnego oraz rodzin chrześcijańskich. Jest także orędownikiem dobrej śmierci. W kaplicy Msza Święta z tej okazji tego dnia o godz. 9:00. Zapraszam na wspólną modlitwę.

6. W sobotę o godz. 10:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju spotkanie dzieci i rodziców , które w tym roku będą obchodzić I-szą rocznicę przyjęcia komunii świętej.

7. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu (we wtorek i czwartek od godz. 18:30 – 19:00 stacjonarnie.

8. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

9. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny i wydanie specjalne: GOŚĆ NIEDZIELNY EXTRA O OJCU PIO.

10. Za tydzień, od trzeciej niedzieli wielkiego postu rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. MAREK CERKOWNIAK SDB z Towarzystwa Salezjańskiego Świętego Jana Bosko. Ojca rekolekcjonistę obejmijmy modlitwą. Plan w tygodniu będzie wyłożony w kościołach i zamieszczony na stronie internetowej i gablotach.

11. Przypominam, że są zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Bożego.

12. Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam i odnawia nasze życie codzienne. Niech zachowała cały świat w POKOJU.

13 marca 2022

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022