DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 02 STYCZNIA 2022 r.

II NIEDZIELA po NARODZENIU PAŃSKIM

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

2. Dzisiaj przypada Niedziela Adoracyjna i zmiana tajemnic różańcowych przed mszą świętą. Adoracja N.S w kościele parafialnym w Długopolu Dolnym o godz. 16:30 poprzedzona okazją do spowiedzi świętej od godz. 16:00.

3. Taca z II- ego dnia Świąt Bożego Narodzenia na potrzeby WSD w Świdnicy wyniosła w parafii: 970 zł.

4. Zebrano z dobrowolnych ofiar przy rozprowadzaniu opłatka wigilijnego na rzecz ogrzewania domu plebanijnego łącznie: 2362 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

5. W czwartek przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana Uroczystością Trzech Króli. W tym dniu święcimy kadzidło i kredę, którą zgodnie z dawnym polskim zwyczajem napiszemy na drzwiach naszych domów pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu C+M+B oraz cyfry Roku Pańskiego. Można to też tłumaczyć jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom. Takie oznakowanie drzwi naszych domów czy mieszkań jest jednocześnie świadectwem wiary mieszkańców. Taca z tej uroczystości jest przeznaczona na cele misyjne. Msze św. jak w niedzielę. Na zakończenie mszy świętej będzie można nabyć wzorem lat ubiegłych kadzidło i kredę.

Po południu o godz. 16:00 zaparaszam do kaplicy w Długopolu Zdroju na współny śpiew kolęd. (mile widziani grający na instrumentach)

6. Kolęda rozpocznie się po 06 stycznia w dwóch wariantach, które są podawane od kilku tygodni na stronie diecezji świdnickiej. Zaproszenia są wyłożone w kaplicy i kościołach i zamieszczone na stronie parafialnej: parafiadlugopoledolne.pl

7. Piątek, 7 stycznia, będzie pierwszym piątkiem miesiąca. Okazja do spowiedzi w piątek od godz: 16:00 do godz: 16:50. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu.

8. W przyszłą niedzielę, 09 stycznia, święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Jest to także nasz zimowy dzień wieczystej adoracji diecezji świdnickiej. Adoracja N.S. o godz. 16:30 w kościele Św. Józefa Robotnika w Ponikwie.

9. Zachęcam do adoracji Dzieciątka Jezus przy betlejemskim żłóbku.

10. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu ( oprócz czwartku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM lub mailowym.

11. Intencje mszalne. Proszę zgłaszać telefonicznie lub mailowo intencje na rok 2022 lub w dni powszednie po mszy św. Jeśli ktoś planuje zamówić mszę gregoriańską to proszę to uczynić teraz na początku roku.

12. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składam najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

02 stycznia 2022

II Niedziela po BOŻYM NARODZENIU 2022