DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 05 GRUDNIA 2021 r.

Ogłoszenia duszpasterskie

PARAFII RZYMSKOKATOLICKIEJ P.W.

ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

II NIEDZIELA ADWENTU

 1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wspierajmy modlitwą i ofiarami braci i siostry w byłych krajach Związku Radzieckiego. Zbiórka pieniężna do puszki.

 2. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych przed mszą św. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30 w kaplicy w Długopolu Zdroju. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

 3. Jutro wspominamy św. Mikołaja, biskupa Myry żyjącego w III i IV w., który zasłynął gorliwością duszpasterską i szczególną troskliwością o potrzeby materialne bliźnich. Za jego przykładem obdarowujemy się drobnymi upominkami, które są wyrazem naszej miłości i przyjaźni.

 4. W dni powszednie Adwentu (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”, a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.

 5. W środę, 8 grudnia przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta w kaplicy o godz. poprzedzona nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy 17:00. Tego dnia kończy się Rok Św. Józefa. Ponowimy AKT ZAWIERZENIA NARODU POLSKIEGO I KOŚCIOŁA W POLSCE ŚWIĘTEMU JÓZEFOWI.

 6. W sobotę, w naszej parafii z udziałem kapłanów z dekanatu przeprowadzimy spowiedź św. adwentową według poniższego grafiku.

  Od 14:00 do 14:30 - kościół w Ponikwie

  od 14:30 do 15:15 - kaplica Długopole Zdrój

  od 15:15 do 15:45 - kościół Długopole Dolne

 7. Przyszła niedziela to Niedziela Radości „Gaudete”.

 8. Są już do nabycia świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Duża – 15 zł., mała – 7 zł oraz opłatki (ofiara dowolna) – składane ofiary za opłatki są przeznaczone na zakup opału.

 9. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu ( od poniedziałku do piątku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM.

 10. Intencje mszalne.

 11. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Osservatore Romano i Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

 12. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze

  świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki

  Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. SZCZĘŚĆ BOŻE.

 14. W tygodniu z Ponikwy odeszła do wieczności nasza parafianka + Maria MALARA zd. Bydlińska. Pogrzeb się już odbył. Rodzinie składamy wyrazy współczucia i zapewnienie modlitwy. Wieczne odpoczywanie….

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA PW. ŚW. JERZEGO W DŁUGOPOLU DOLNYM

TEL. 74 813 - 92 - 70

KOM. 697- 484 - 218

 
05 grudnia 2021

 

II Niedziela Adwentu 2021