DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 26 LUTEGO 2023 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w Długopolu Dolnym , za tydzień w Ponikwie, a za dwa tygodnie w Długopolu Zdroju )

3. Według zapowiedzi Przewodniczącego KEP dzisiaj w kościołach przeprowadzona jest ogólnopolska zbiórkia pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane Episkopatowi Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska.

4. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami ze zbiórką pieniężną na misje „Ad gentes”.

5. W tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. podczad adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy w Długopolu Zdroju od godz. 16:00 do 16:50 i od 19:00 do 20:00.

W pierwszą sobotę msza wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP z wszystkimi warunkami w Długopolu Zdroju o godz. 09:00 poprzedzona śpiewem godzinek o 08:45. Przyszła niedziela ze zmianą tajemnic różańcowych przed mszami świętymi.

6. Od trzeciej niedzieli wielkiego postu rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Ojca rekolekcjonistę obejmijmy modlitwą.

7. Przypominam, że ofiara na kwiaty do Grobu Bożego będzie zbierana według dotychczasowego zwyczaju. Dziękuję parafianom składającym ofiarę za dar serca, za troskę wygląd naszych kościołow i kaplicy, a szczególne podziękowania kieruję do osób, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację.

8. W tygodniu poprowadziliśmy pogrzeb śp. + Jolanty Czarnolewskiej- parafianki i mieszkanki Długopola Dolnego. Rodzinie składamy wyrazy głębokiego współczucia , a zmarłą otaczamy naszą modliwą: wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….

9.  Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od godz. 18:30-19:00 Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

10. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

Prasa katolicka: GOŚĆ NIEDZIELNY, i DOBRE NOWINY – gazeta ewangelizacyjna.

Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam i odnawia nasze życie codzienne. Niech zachowała cały świat w POKOJU.

26 lutego 2023

I Niedziela Wielkiego Postu 2023