DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 06 MARCA 2022 r.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia. Od pierwszych wieków Kościoła wykorzystywano ten czas szczególnie na przygotowanie kandydatów do chrztu i odnowienia skutków tego sakramentu. Uczyńmy wszystko, co możliwe, by ten czas nie był dla nas tylko kolejnym Wielkim Postem, ale doprowadził nas do pogłębienia duchowej relacji z Bogiem, który wychodzi nam naprzeciw, aby nas odnaleźć.

2. Zachęcam do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 15:30 (Ponikwa), 16:30 (Długopole Zdrój)- następnie w większości recytowana msza święta, 18:30 (Długopole Dolne) ; a Gorzkie Żale co niedzielę o godz. 16:30 ( DZISIAJ w Długopolu Dolnym , za tydzień w Ponikwie, a za dwa tygodnie w Długopolu Zdroju )

3. Za udział w Gorzkich Żalach, a także w Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego

4. Według zapowiedzi Przewodniczącego KEP dzisiaj w kościołach przeprowadzona jest ogólnopolska zbiórka pieniędzy na pomoc humanitarną dla Ukrainy. Zebrane środki zostaną przekazane Episkopatowi Ukrainy za pośrednictwem Caritas Polska.

5. W sobotę o godz. 10:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju spotkanie dzieci i rodziców pierwszokomunijnych

6. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu (we wtorek i czwartek od godz. 18:30 – 19:00 stacjonarnie. Tryb zdalny jest zniesiony do odwołania.

7. Intencje mszalne można zgłaszać telefonicznie lub mailowo, a w dni powszednie po mszy św.

8. Zapraszam do lektury prasy religijnej: Gość Niedzielny, Dobre Nowiny

9. Przyszła niedziela jest Dniem Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami ze zbiórką pieniężną na misje „Ad gentes”. To także comiesięczny Dzień Fatimski.

10. Za dwa tygodnie , od trzeciej niedzieli wielkiego postu rozpoczniemy nasze rekolekcje wielkopostne. Ojca rekolekcjonistę obejmijmy modlitwą.

1. że ofiara na kwiaty do Grobu Bożego będzie zbierana według dotychczasowego zwyczaju. Dziękujemy parafianom składającym ofiarę za dar serca, za troskę wygląd naszego kościoła a szczególne podziękowania kierujemy osobom, które angażują się w zbiórkę pieniędzy na dekorację w naszym kościele.
  11. Niech dobry Bóg, który daje nam Siebie w Eucharystii, błogosławi nam i odnawia nasze życie codzienne. Niech zachowała cały świat w POKOJU.

06 marca 2022

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2022