DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 27 LISTOPADA 2022 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. W dni powszednie Adwentu (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”, a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w piątek od godz. 16:00 do godz: 16:45. Przed spowiedzią wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz: 17:00.

UWAGA: na prośbę parafialną nieco eksperymentalnie ale z nadzieją ogłaszam, że tego dnia będzie jeszcze jedna Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19:00 do 20:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju ufając, że będzie to nasza forma cykliczna comiesięczna w spotkaniu z Jezusem Eucharystycznym.

W sobotę, o godz: 09:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju msza pierwszosobotnia z wszystkimi warunkami poprzedzona śpiewem godzinek .

4. W przyszłą niedzielę Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka pieniężna do puszek. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych przed mszą św. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30 w kościele w Ponikwie. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

5. W czwartek 08 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w naszej parafi rozpoczną się czterodniowe rekolekcje adwentowe, które się zakończą w niedzielę 11 grudnia. Poprowadzi je Ojciec Roman -Franciszkanin z Krynicznej. Spowiedź św. będzie przeprowadzona w sobotę 10 grudnia w godzinach dopołudniowych.

6. Opłatki będzie można nabyć w kościele i kaplicy. Ofiary, które zostaną przy tej okazji złożone składane są na potrzeby ogrzewania. Trwa dystrybucja świec Wigilijnego Dzieła Pomocy : za dużą składamy ofiarę – 20 zł, a za małą 10 zł

7. Kancelaria Parafialna w tym tygodniu będzie czynna we wtorek i czwartek od 18:30- 19:00. Sprawy losowe są przyjmowane po wcześniejszym kontakcie.

8. Intencje mszalne.

9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Osservatore Romano i Gazeta Ewangelizacyjna: Dobre Nowiny i Misje Dzisiaj

10. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę (wystrój adwentowy z wieńcem) o nasze świątynie i kaplicę – Bóg

zapłać.

11. W minionym tygodniu poprowadziliśmy pogrzeb ś.p. pamięci Zenona Chmura z Ponikwy, a w tym tygodnu w Długopolu Dolnym pożegnamy

o godz. 14:30 ś.p. +Elżbietę Pabian z Długopola Dolnego. Rodzinom składamy wyrazy współczucia i zapewnienie o naszej modlitwie.

Wieczne Odpoczywanie Racz Im Dać Panie…..

12. Wszystkim Drogim Parafianom i Szanownym Gościom, dziękując za obecność, życzę błogosławionej adwentu, pięknego tygodnia.

27 listopada 2022

I NIedziela Adwentu 2022