DŁUGOPOLE DOLNE, dnia 28 LISTOPADA 2021 r.

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu. Wykorzystajmy dobrze ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Panem Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Panu Bogu i ludziom.

2. W dni powszednie Adwentu (od poniedziałku do piątku) o godz. 17:00 „roraty”, czyli Msza Święta wotywna o Matce Bożej. Maryja jest dla nas wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa. Zachęcam do licznego udziału w „roratach”, a rodziców proszę, by pomogli swoim dzieciom wykonać lub nabyć lampiony adwentowe i w miarę swoich możliwości zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Zachęcam wszystkich do zabrania światła na liturgię.

3. W sobotę, o godz: 12:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. Po spotkaniu podsumowanie i wręczenie nagród za udział w nabożeństwach różańcowych.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej od godz. 16:00 do godz: 16:45. Przed spowiedzią wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz: 17:00. W sobotę, o godz: 09:00 w kaplicy w Długopolu Zdroju msza pierwszosobotnia z wszystkimi warunkami poprzedzona śpiewem godzinek .

5. W przyszłą niedzielę Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka pieniężna do puszek. Jest to także pierwsza niedziela miesiąca adoracyjna ze zmianą tajemnic różańcowych przed mszą św. Nabożeństwo adoracyjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 16:30 w kaplicy w Długopolu Zdroju. Przed nabożeństwem okazja do spowiedzi św.

6. Od pierwszej niedzieli adwentu można zaopatrywać się w opłatki (ofiara dowolna). Ofiary są przeznaczone na zakup opału.

7. Ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów w naszej parafii wyniosła: 420 zł i 21 groszy. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

8. Kancelaria Parafialna CZYNNA w tym tygodniu ( od poniedziałku do piątku ) PO UPRZEDNIM ZGŁOSZENIU TELEFONICZNYM.

9. Intencje mszalne.

10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Osservatore Romano i

Gazeta Ewangelizacyjna Dobre Nowiny.

11. Za wszelkie zaangażowanie i ofiary na rzecz naszej Parafii oraz za troskę o nasze świątynie i kaplicę – Bóg zapłać.

12. Parafia organizuje wyjazd do kina w Kłodzku na film „Nędzarz i Madame”

( w czwartek : 02 grudnia na godz. 19:30). Wyjazd spod kościoła w Długopolu Dolnym o godz.18:30. KOSZT: 40 zł od osoby (cena obejmuje przejazd i bilet do kina). Są jeszcze wolne miejsca .

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki

Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli. SZCZĘŚĆ BOŻE.

28 listopada 2021

I Niedziela Adwentu 2021